portrét foto 21.jpg

hudební skladatel a zvukový designer

 

Spolupracuje s různými divadelními tvůrci (Min Tanaka, Peter Schumann, Petr Nikl, Paco Decina aj.) a filmovými umělci (P. Koutecký, V. Švankmajer, M. Mareček) u nás i v zahraničí. Pro NFA (Národní filmový archiv) složil hudební doprovod k restaurované kompletní filmografii filmaře Jana Kříženeckého, která získala mezinárodní ocenění FOCAL International Restoration & Preservation project 2020. Do roku 2020 spolupracoval s Divadlem Archa na mnoha mezinárodních divadelních a vzdělávacích projektech sociálního charakteru, z nichž např. představení Ordinary People s čínským nezávislým tanečním souborem Living Dance Studio Beijing bylo mimo jiné uvedeno i v hlavním programu jednoho z největších světových festivalů Festival d’Avignon.

 

Na podzim 2020 vytvořil společně s multimediálním umělcem Jaroslavem Hrdličkou a básníkem Pavlem Novotným divadelní kosmickou báseň Samomluva.

Prázdniny

Přes deset let pracuje s terapeutkou Marií Madeirou a nahrál hudbu pro její tři knihy. Vede kurzy Neznámo, Umění slyšet (Art of Hearing), zvukového designu a kreativního přístupu k elektronickým hudebním nástrojům (ZVUK , AVOR, Archa International  Summer  School, konzervatoř Duncan Centre aj.). Je zakládajícím členem hudebních projektů tyto alba a Kyklos Galaktikos.